O nas

Przedszkole Kraina Ciekawości, to miejsce dla dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Placówka mieści się w budynku przy ulicy Tonye’go Halika 13A w Gliwicach.

Atutem przedszkola jest położenie z dala od gwarnych ulic, w otoczeniu zieleni. Jesteśmy małą dwu oddziałową placówką o kameralnej , rodzinnej atmosferze.

Rodzice mają możliwość codziennego kontaktu z nauczycielami. Posiadamy własne podwórko z placem zabaw, który wyróżnia się naturalnością.

Pragniemy, aby dzieci miały możliwość rozwijania swojej wyobraźni oraz kreatywności. Organizujemy uroczystości okolicznościowe, pikniki rodzinne. Obchodzimy także nietypowe święta, takie jak: „Dzień dinozaura”, „Dzień gofra”, „Dzień Misia” itp. Chętnie zapraszamy ciekawych ludzi, poznając ich pasje oraz zainteresowania.

Współpracujemy z firmą Bricks 4 Kidz, która organizuje zajęcia z użyciem klocków LEGO. Obecnie odbywają się warsztaty: „Przedszkolaki Legolaki” oraz „Buduję i wiem”.

Jak wygląda nasz dzień?

Krainę Ciekawości otwieramy o godzinie 7:00

7:00-8:45 przedszkolaki schodzą się o różnych porach, dlatego bawimy się w kącikach zainteresować, rozmawiamy na dowolne tematy, rysujemy, kolorujemy, konstruujemy.

8:45-9:00 Zabawy ruchowe. Porządkowanie sali oraz przygotowanie do śniadania.

9:00-9:30 Śniadanie. Nabywanie umiejętności kulturalnego i estetycznego zachowania przy stole.

9:30-11:45 w tym czasie dzieje się wiele ciekawych rzeczy  Realizowane są przez nauczyciela zadania edukacyjne, wychowawczo – dydaktyczne. Wzbogacamy swoje wiadomości. Uczymy się wierszy, piosenek, słuchamy opowiadań. Liczymy, wykonujemy prace plastyczne, bawimy się przy muzyce. Odwiedza nas p. Angelika (instruktor tańca), p. Asia, która dba o dobrą postawę naszego ciała oraz p. Agata (nauczyciel języka angielskiego). Wychodzimy także na podwórko, na którym rozwijamy naszą sprawność ruchową, bawimy się oraz odpoczywamy.

11:45-12:00 Porządkowanie sali oraz przygotowanie do obiadu.

12:00-12:30 Obiad. Nabywanie umiejętności kulturalnego i estetycznego zachowania przy stole.

12:30-13:45 Młodsze dzieci przygotowują się do odpoczynku, Słuchamy bajek i muzyki relaksacyjnej.
Dzieci starsze mają czas na zabawę. W tym czasie odbywają się również zajęcia dodatkowe takie jak logorytmika.

13:45-14:00 Sprzątanie zabawek, przygotowanie do podwieczorku.

14:00-14:30 Podwieczorek. Nabywanie umiejętności kulturalnego i estetycznego zachowania przy stole.

14:30-17:00 zabawy w ogrodzie lub na sali zależnie od pory roku i warunków pogodowych, stwarzanie warunków do zabaw. odpowiadających zainteresowaniom. Utrwalenie wiadomości zdobytych w ciągu całego dnia.

17:00 kończymy dzień w przedszkolu.

* Poszczególne godziny ramowego rozkładu dnia mogą ulec zmianie w zależności od potrzeb i sytuacji.